Něaký text

--Klik(look at my new blog):


.
Tento blog je trvale pozastaven.Mazat jej nebudu,byla by to škoda.Dále bude sloužit jako "zkoušeč" mích dessu,možná ojediněle něaký článek..děkju za vaše návštěvy a komentáře .


případy-hodil psa z mostu,pak to dal na net

17. července 2010 v 15:12
Server nejPes před časem informoval o otřesném případu týrání zvířat. Mladý muž z Litvy hodil malého voříška jménem Pipiras z mostu a u činu se nechal natáčet svými dobře se bavícími kamarády. Zjišťovali jsme, jak případ pokračuje.

Po zveřejnění videa na internetu se v mnoha zemích zvedla obrovská vlna hlasů volajících po potrestání viníka. Například na komunitní síti Facebook vzniklo hned několik skupin, z nichž některé dokonce požadují trest smrti. Ani litevské úřady naštěstí nezůstaly pod tlakem veřejného mínění nečinné.

Nízký trest za veliký zločin

Na podzim roku 2009 byl dvaadvacetiletý mladík jménem Svajunas Beniuk (ne Valdas Baranauskas, jak některé zdroje mylně informovaly) zadržen policií a nyní mu za čin hrozí až rok vězení. Podle informací, které serveru nejPes poskytlo Litevské velvyslanectví v České republice, nesmí nyní Beniuk vycestovat ze země a musí se pravidelně hlásit na policii.
"Uvedený případ v Litvě vyvolal obrovskou reakci obyvatel Litvy a organizací pečujících o zvířata. Týrání zvířat je v Litvě trestný čin," sdělila nám pracovnice litevského velvyslanectví. Podle informací z litevského tisku se Svajunas Beniuk hájil tím, že pes Pipiras (česky "Pepř") patří jeho sousedovi a zardousil několik kuřat patřících Beniukově matce, žijící v obci Seredzius.

Takhle vypadal Pipiras po přivezení k veterináři. Tehdy to ještě vypadalo, že se ze zranění dokáže uzdravit.

A jak to dopadlo s ubohým Pipirasem? Malý pejsek při děsivém pádu utrpěl několik zlomenin a vnitřních zranění. Ve vážném stavu se dostal do péče veterinárního lékaře. Nejdříve se zdálo, že se Pipirase podaří zachránit. Bohužel se přidaly komplikace a ubohý pejsek, kterého už v té době chtěly desítky lidí adoptovat, na následky vnitřních zranění zemřel.
Tak zbytečně a krutě tedy skončil život malého psa, který se provinil zabitím několika kuřat na sousedově dvorku. Mladému muži, který ho zabil, hrozí v případě usvědčení rok vězení. Jak to ale v podobných případech známe z Česka, s velkou pravděpodobností nakonec vyvázne maximálně s podmínkou. A můžeme jen doufat, že se jeho obětí nestanou i další pejsci.


-video dodám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pprazdninka pprazdninka | Web | 17. července 2010 v 16:05 | Reagovat

hmm, ty zvíéřátka jsou fakt chudáci :-(  :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama